Výmenný pobyt v Holandsku

 holandsko219

 

V tomto roku sa naša škola už po piaty krát zúčastnila výmenného pobytu s Holandskom. 

V októbri sme holandským študentom ukázali našu školu, mesto a tradície a navštívili Vysoké Tatry, Bojnice a takmer každý večer sme si spríjemňovali v kaviarni. Zo slovenskej prírody boli ohromení, pretože niektorí videli hory prvý krát.

Od októbrovej výmeny už prešlo pol roka a teraz nastal čas aby sme išli spoznávať  kultúru, zvyky, pamiatky a iné krásy Holandska. Plní nadšenia, i keď trošku znepokojení sme sa vydali na 18 hodinovú cestu. Cestovanie autobusom  nebolo pohodlné, ale ubehlo  rýchlejšie ako sme očakávali. Privítanie našich hosťujúcich rodín bolo veľmi milé a plné vrúcnych objatí. Po nasadnutí do auta s našimi rodinami sme všetci mali vlastný program, niektorí sme boli pri jazere, iní v meste alebo oddychovali doma.

Nasledujúci deň sme išli do školy – Montessori lýcea na bicykloch, kde nás privítal riaditeľ a prezreli sme si školu, kde boli aj študenti z Nemecka, Talianska, Španielska a Francúzska. Všetci sme sa presunuli do mesta, kde sme mali za úlohu fotiť sa pri rôznych pamiatkach. Večer  škola pre nás pripravila party.

Na druhý deň sme museli vstávať skoro, pretože nás čakal výlet do Amsterdamu. Cestou sme sa zastavili pri významnom vodnom diele Afsluitdijk. V Amsterdame sme absolvovali poznávaciu plavbu loďkou kanálmi.  Po krátkej individuálnej prehliadke mesta spojenej s nákupmi sme sa po ceste domov zastavili na pláži v Callanstoogu. Taktiež sa nám naskytol úžasný pohľad na rozkvitnuté tulipánové polia.

Streda bola venovaná hlavnému bodu programu – prezentáciám a workshopom, ktoré boli určené pre mladších holandských študentov. Varili  sme halušky, učili ich národné ľudové piesne a tance i slovenské jazykolamy.

Posledný deň mimoriadne prospel našej kondičke, nakoľko sme sa spoločne absolvovali cyklotúru k blízkemu jazeru Friescheveen, okolo ktorého sme sa aj prešli. Na bicykloch sme sa vrátili naspäť do mesta, kde sme išli na vyhliadkovú vežu – Martini Tower. Po spoločnom obede sme sa presunuli na bowling, ktorý sme si náramne užili. Následne sme zamierili do našich prechodných domovov, kde na nás čakalo balenie, spoločná večera a posledné chvíle strávené s hosťujúcou rodinou. Pri lúčení sme vyronili pár sĺz, venovali si veľa milých slov a išli sme naspäť domov.

Zažili sme nezvyčajne teplé počasie, videli mnoho krásnych miest, spoznali úžasných ľudí a aj napriek tomu, že nás doteraz bolia z bicyklov zadky, bol to jeden  z našich najkrajších zážitkov vôbec.

žiačky 2. ročníka

 

 holandsko219

 holandsko119

 

 

 

 

 

 

 
Kontakty

Obchodná akadémia

Bernolákova 2

036 37 Martin

 

043/422 18 90

043/422 35 79

office@oamt.sk

 

Zriaďovateľ

Žilinský samosprávny kraj

           logo zsk 

 

Správa o VV činnosti

dokument

Zastupovanie
Jedálny lístok
Žiacka knižka
ISIC/EURO 26

isicoa3

Meniny
Meniny na web
Nájdete nás aj tu